Czy otwierając szafę ubrania spadają Ci na głowę, a Ty sama i tak nie masz czego na siebie nałożyć? Czy zdarza Ci się patrzeć na witryny sklepowe z utęsknieniem, ale powstrzymujesz się przed kupnem kolejnej rzeczy, bo wiesz, że i tak nie zmieścisz tego do szafy? By wyglądać jak dziewczyny z najnowszych katalogów o modzie nie potrzebujesz wcale wydawać fortuny. Dziś przedstawimy Ci jak w prosty sposób nadać starym ubraniom (lub tym z odzieży używanej) nowe życie.

 

   1. Stare trampki

Chyba każdy z nas lubi wygodne sneakersy, jednak jak wiadomo po pewnym czasie blask ich świetności przemija, buty szarzeją bądź robią się beżowe. Biała podeszwa nie jest już biała, a buty nie wyglądają na tyle dobrze by się nimi cieszyć. Kiedy pranie nie przynosi efektów, co w takiej sytuacji zrobić? Pasta do butów – a właściwie – pasta do zębów będzie tutaj świetnym rozwiązaniem. Wystarczy wziąć starą, zużytą szczoteczkę, bądź szorstką stronę gąbki wycisnąć na nią trochę pasty i wetrzeć w gumowe boki obuwia, następnie spłukać obficie wodą i voilà, buty zyskują nowe życie!

 

 1. Metoda na lato

Idzie lato a Ty jak zwykle nie masz co na siebie założyć? Za gorąco na długie spodnie, jednak wszystkie szorty, które widujesz w sieciówkach są zbyt krótkie, byś chciała w nich chodzić? Najprostszym sposobem będzie zrobienie sobie spodenek metodą DIY. Znajdź w swojej szafie stare spodnie, które dobrze leżą w biodrach, bądź wybierz się na zakupy do jednego ze sklepów JAMA-m Wszystko i takie znajdź. Następnie nałóż je, odwrócone na lewą stronę i długopisem bądź ołówkiem zaznacz, gdzie mają się kończyć Twoje spodnie. Jeżeli chcesz je podwinąć, dolicz sobie długość około czterech palców do zaznaczonego miejsca. Następnie weź nożyczki i zetnij jedną nogawkę. By były one równej długości przyłóż odcięty kawałek na drugą nogawkę i zetnij w analogicznym miejscu. Idealne szorty na lato za grosze gotowe!

 

        1. Namaluj coś

Znudził Ci się zwykły t-shirt? Może masz dość noszenia w kółko tego samego? A może chciałabyś posiadać coś niepowtarzalnego? Mamy rozwiązanie, zamiast kupować kolejny t-shirt zainwestuj w farby do tkanin bądź akrylowe i stwórz coś własnego. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w sztukach plastycznych wydrukuj na kartce A4 jakiś interesujący Cię kształt, bądź napis. Wytnij go używając nożyka introligatorskiego lub nożyczek. Przyłóż na rozłożonej na płasko koszulce i podklej taśmą dwustronną. Weź gąbkę i obetnij jej kawałek,  użyj jej stemplując farbę na koszulkę wypełniając wycięty kształt, odklej kartkę i pozostaw ubranie do wyschnięcia. Gdy farba będzie całkowicie sucha przeprasuj malunek przykrywając go wcześniej kawałkiem materiału bądź papierem odpornym na temperatury. Prasuj tak około 5 minut. W ten sposób zyskałaś nową część garderoby, całkiem inną niż wszystkie!

 1. Naszywki, naprasowanki

Może jednak nie czujesz się zbyt pewnie z używaniem farby? Jednak nadal chciałabyś jakoś ozdobić starą koszulkę bądź spodnie? Świetnym rozwiązaniem będzie zakup naszywek lub naprasowanek. Możesz je znaleźć również u nas w sklepie! Wybierz jeden lub więcej z bardzo licznych zestawów naprasowanek, rozłóż na wybranej części garderoby. Zmieniaj ustawienia, między zmianami rób zdjęcia, by móc porównać, który układ przypadł Ci do gustu najbardziej. Gdy w końcu się na coś zdecydujesz przypnij naszywki szpilkami. Jeżeli mają one klej wystarczy wziąć kawałek materiału bądź papieru odpornego na ciepło i przeprasować powierzchnie naprasowanek, przez około 3-5 minut. Następnie zostaw do wystygnięcia kleju. Nie ma prostszego sposobu na upiększenie starych ubrań.

 

 

 

Jak widać nie trzeba wydawać fortuny, by wyglądać stylowo. Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów, zakupu naprasowanek, a także do szukania inspiracji. W JAMIE wierzymy, że każde ubranie ma potencjał, wystarczy go zauważyć i wykorzystać!