Chyba każdy z nas uwielbia stroić się i czuć się dobrze w swoim ubraniu. Każdy z nas też uwielbia płacić jak najmniej. Idealnym miejscem na zakupy wydaje się więc sklep z odzieżą używaną JAMA-m wszystko. Nie ma lepszego miejsca by ubrać się tanio i modnie. Jednak nie każdy jest fanem secondhandu. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale jednym z najczęstszych jest to, że nie wszyscy umieją korzystać z takich sklepów. Co zrobić, kiedy chcemy zaoszczędzić na zakupach, ale nie umiemy poruszać się na odzieży używanej? Jak robić zakupy? Dziś przedstawimy wam 5 prostych kroków by oszczędne zakupy były dla nas przyjemnym doświadczeniem.

1. Nie spiesz się.

          Pierwszą bardzo ważną zasadą jest dać sobie czas. Sklepy z odzieżą używaną mają sporą powierzchnię, do tego w przeciwieństwie do sieciówek, większość ubrań występuje tylko w jednej sztuce. Asortymentu jest dużo, dlatego bardzo ważne jest mieć czas na przejrzenie go. Odwiedźmy sklep kiedy mamy czas. Potraktujmy wizytę w sklepie jak chwilę dla siebie. Ma to być dla nas przyjemność!

 

2. Odwiedzaj sklep regularnie.

          Bardzo ważne jest by zobaczyć jakim rytmem żyje sklep, gdzie szukać jakich części garderoby oraz nauczyć się rozpoznawać w jakie dni tygodnia zakupy robi nam się najlepiej. Dobrze jest więc odwiedzać odzież raz na jakiś czas, by wyrobić sobie sposób na bardziej efektywne przeszukiwanie asortymentu.

 

3. Weź kogoś ze sobą.

          Szczególnie na pierwsze “wyprawy” warto zabrać ze sobą towarzysza. Po pierwsze, by było nam raźniej, po drugie, by swoim okiem mógł ocenić nasze zdobycze. Zabierzmy więc ze sobą przyjaciółkę, męża czy siostrę, by podpowiedzieli nam na co warto się zdecydować, na co nie. Czas w grupie mija przyjemniej.

4. Inspiruj się.

          Przed pójściem na zakupy warto znaleźć inspiracje, by łatwiej nam się szukało. Odzież używana jest idealnym miejscem, by móc się ubrać w każdym możliwym stylu. Będąc w domu, przeglądając różne strony, gazety starajmy się wyszukać stroje, które sami chcielibyśmy nosić. Przy wizycie w sklepie o wiele łatwiej będzie nam się zdecydować, a samo wyszukiwanie części garderoby będzie szybsze. Możemy skorzystać między innymi z naszego bloga, na którym od czasu do czasu udostępniamy wam różne stylizacje.

 

5. Uśmiechnij się.

          By zakupy były przyjemnością musimy mieć do nich odpowiednie podejście. Przed zakupami postarajmy się zadbać o to by mieć jak najlepszy humor. Jesteśmy przekonani, że znalezienie czegokolwiek ze złym humorem może być bardzo trudne. Wszelkie stresy i zmartwienia zostawmy za drzwiami, postarajmy się by zakupy były dla nas przyjemnym czasem dla samych siebie.

Ile osób, tyle sposobów na znalezienie czegoś dla siebie, jednak podstawy większość z nas ma podobne. Mamy nadzieję, że te proste kroki pomogą w polubieniu odzieży używanej i sprawią, że doświadczenia z zakupów będą dla was jak najlepsze.

Do wypróbowania naszych porad zapraszamy do każdego z sieci naszych sklepów.

By być na bieżąco z asortymentem, możecie również obserwować nas na mediach społecznościowych, np. na facebooku. Przy dostawach udostępniamy wam zdjęcia małej części z naprawdę ogromnej ilości ubrań, które tylko czekają, by ktoś z was je kupił. Czemu nie skorzystać?